ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Okoliczne atrakcje turystyczne

Gościom lubiącym aktywny wypoczynek proponujemy wycieczki piesze i rowerowe po malowniczych Biesiadkach, a także pobliskim lesie. Na terenie samego gospodarstwa można znaleźć również niewielkie boisko do gry w piłkę i plac zabaw. Odpoczywającym mniej aktywnie proponujemy spędzenie czasu przy ognisku. Najmłodszym zapewnić możemy bliski kontakt ze zwierzętami. Największą atrakcją są z pewnością konie, których hodowla jest pasją gospodarza. Mamy obecnie dwie klacze – Borówkę i Pamelę oraz źrebaczka Brazila.

Mamy również dwa psy, będące z kolei przyjaciółmi naszych dzieci, a są to kundelek Reks i cocer spaniel Darwin – uwielbiający długie spacery. Są jeszcze u nas kury i koguty z bardzo nietypowych odmian, których oglądanie sprawi dzieciom przyjemność.

Gospodarstwo jest niezwykle atrakcyjnie usytuowane i można je potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania okolicznych zamków, miast, miasteczek, a propozycji nie zabraknie. Już same Biesiadki położone są na „Szlaku Architektury Drewnianej”. Znajduje się u nas zabytkowy drewniany kościół z XVI, a w nim ołtarz barokowy z późnogotycką rzeźbą Piety z XVI wieku. Na szlaku tym znajdują się również kościoły w Chronowie, Gosprzydowej, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kościół w Lipnicy Murowanej, a także tamtejsza drewniana zabudowa, kościoły w Tymowej, Iwkowej, Dom Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, drewniane zagrody w Zalipiu ozdobione pięknymi malunkami, kościół w Zawadzie oraz inne.

Warto również zobaczyć zamek w Dębnie – rezydencję obronną przebudowaną w okresie renesansu, który obecnie jest oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie, jako muzeum wnętrz
Inną wspaniałą rezydencją jest Zamek Lubomirskich, położony w malowniczym miasteczku Nowy Wiśnicz, tam znajduje się również Muzeum Ziemi Wiśnickiej i „Koryznówka” – dom, w którym przebywał Jan Matejko.

Spragnionym odpoczynku nad wodą proponujemy udać się nad Dunajec i Jezioro Czchowskie, gdzie przyjemny spacer połączyć można ze zwiedzaniem rycerskiego zamku Tropsztyn, a następnie promem udać się do Tropia, gdzie żył św. Świerad pustelnik, a gdzie dziś znajduje się romański kościół i inne zabytki.

Nieco dalej położone, ale również warte zobaczenia pozostają kopalnie soli w Bochni i Wieliczce, a także Niepołomice ze wzniesionym przez Kazimierza Wielkiego zamkiem oraz Puszcza Niepołomicka, gdzie hodowane są żubry.

Proponujemy zobaczyć także Tarnów ze swoją niepowtarzalną, galicyjską atmosferą i wyjątkową urodą Starego Miasta. Miasto można zwiedzać śladami gen. Józefa Bema, czy szlakiem tarnowskich kościołów, wśród których wyróżnia się Bazylika Katedralna, przy której znajduje się Muzeum Diecezjalne.

I wreszcie Kraków – była stolica Polski. Miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, odwiedzany przez turystów z całego świata.